25 грудня в кіноклубі E V R O P A відбудеться показ фільму режисера Романа Поланскі - "Дев'яті Врата".
Перед вами розкриється історія пошуків магічних манускриптів, суперництва таємних сект і небезпечної гри з люциферіанським вогнем - що не облишить увагою чисті серця, і покарає тих, хто загруз у матеріальному.
Адреса: провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан Незалежності), Козацький Дім.
Час: 18:00
Вхід безкоштовний!
Контакти:
• e-mail evrpfilm@gmail.com
• телефон +38 (063) 6203238
Одна з наймістичніших кіноподорожей Європою - у гонитві за секретами диявола. Де грань між світлом і темрявою? Чому вірити серед засилля брехні? На ці питання намагався знайти відповідь Поланскі у фільмі "Дев'ята Брама", який ми покажемо у неділю. Не пропустіть!
Роман Поланскі давно увійшов до списку класиків Голлівуду, але попри це, багато його робіт не можна назвати однозначними. Ми знайшли для вас чудову статтю про формування його як режисера, перші проби в кіно та подальші творчі пошуки.
"Не людина обирає Диявола, а Диявол людину" - можливо, саме так можна було б охарактеризувати багаторанний та невичерпний кіношедевр "Дев'ята Брама". Приходьте у неділю - дізнайтеся про шарм містичного детективу, що за короткий час став безсумнівним шедевром свого жанру.
"Девятые врата" (The Ninth Gate)
По роману Артуро Переса-Реверте "Клуб Дюма"
Авторы сценария Джон Браунджон, Роман Поланский,
Артуро Перес-Реверте, Энрик Урбизу
Режиссер Роман Поланский
Оператор Дариус Хонджи
Художник Дин Тавуларис
Композитор Войцех Килар
В ролях: Джонни Депп, Фрэнк Лангелла,
Лена Олин, Эмманюэль Сенье и другие
Le Studio Canal+, Alliance Atlantis, Via Digital Communications, UIP, 20-th Century Fox, Artisian и другие
Франция - США
1999
Вчора, 25 грудня, у кіноклубі E V R O P A пройшов показ фільму режисера Романа Поланскі - "Дев'яті Врата" ("Дев'ята Брама").
На перегляд прийшло близько сорока зацікавлених у містичних подорожах та історії Таємної Європи. Фільм, що спершу може здатися звичайною екранізацією детективного роману, все ж, насправді, має декілька шарів сприйняття.
По-перше, це дійсно екранізація детективного роману сучасного іспанського письменника Артуро Перес-Реверте. По-друге, багато епізодів фільму піддаються трактовці у юнгіанському ключі.
Але, зрештою, ми радимо ознайомитися з працею видатного філософа А.Ф. Лосєва "Діалектика Міфу", за яку він, до речі, отримав десять років концтаборів, та пожиттєве переслідування від радянської влади. Фільм Романа Поланскі - про те, як, завдяки деяким "ключам", міщанський "розчаклований світ" долається - і відразу за ним, як за вбогою ширмою, збудованою сірими, мерзенними у вузькості свого світогляду "вбивцями Бога", знаходиться справжній світ - світ міфічної реальності. Світ, наповнений символами, взаємозв'язками та сенсом буття.
А також потрібно зауважити - фільм про те, що не треба у цей справжній світ лізти із міщанськими, матеріалістичними поглядами на життя, а у разі таких спроб - вони закінчуватимуться доволі прикро.
Вищевказаних "ключів" у сучасному профанному людському світі небагато - щасливі "постлюди" максимально обгородили свою маленьку комфортну цивілізацію від надреального та незрозумілого. Але ми спробуємо один з них піднести вам.
Замок, що присутній у кінці фільму, є дійсно існуючим замком на півдні Франції - це замок Пювер, що знаходиться поблизу однойменного селища. Цей замок належав катарському лицарству - у 12 столітті тут збиралися трубадури та весь цвіт "єретиків"-катарів. Цей замок згадує у своєму вірші "Я буду співати про тих трубадурів..." знаменитий трубадур Пейре де Алаверн'я:
"...Ця пісня була створена при звуках волинок,
У Пювері, зі сміхом і грою."
Катари - це релігійний рух противників католицької церкви та Папи; територіально катари знаходилися на півдні Франції. Найбільшого розквіту рух отримав у 12 столітті; він був підтриманий майже усім місцевим лицарством, а невелика кількість католицьких священників, що противилася катарській вірі, була з ганьбою вигнана з Провансу.
Це все, однак, зовсім не подобалося Папі Римському і його духовенству, і в 1209 році проти катарів розпочинається так званий "альбігойський хрестовий похід". Саме під час цього походу, в 1210 році, замок Пювер було обложено, а вже 1213 він перейшов у володіння одного з друзів Симона де Монфора - католицького воєначальника. Не дивлячись на весь спротив катарських лицарів, католицька Церква перемогла - останнім оплотом катарів був замок Монтсегюр, навколо котрого (хоча, зрештою, як і навкола майже кожного катарського замку) досі кружляють легенди про Святий Грааль та чотирьох вершників-катарів.
Катари вірили, що старозавітний Бог насправді є Дияволом, Деміургом, що ув'язнив людські душі у матеріальному світі-в'язниці; а Люцифер, у свою чергу - носій істинного світла, що проник у цей світ, спрямований справжнім Богом, котрий лежить поза межами матеріального.
Фільм Романа Поланскі розповідає нам про деякий манускрипт-"ключ" до так званих "Дев'ятих Врат", зашифрований у гравюрах, написаних самим Люцифером. І, зрештою, головний герой знаходить цей ключ, і входить у дев'яті Врата - що знаходяться, за задумкою режисера, у арці старовинного замку Пювер.
Сподіваємось, що наша невелика оповідь, разом із рекомендованою літературою, відкриє вам вікно до міфічної реальності Таємної Європи - і це буде поштовхом для величної та небезпечної подорожі крізь хитросплетіння вашої власної долі.
|